26 października 2018

Elektryczne hulajnogi w Łodzi

Elektryczne Hulajnogi w Łodzi

W najbliższym czasie w Łodzi, i w kilku innych największych miastach w naszym kraju pojawią się… elektryczne hulajnogi. Będzie można je wypożyczyć na czas, podobnie jak rowery, i skutery miejskie. To bardzo popularne rozwiązanie w innych europejskich miastach, dzięki któremu poszerza się oferta współdzielonych środków transportu o nowy typ urządzenia.

Pierwszym miastem w Polsce, w którym pojawią się elektryczne hulajnogi będzie Wrocław. Niedługo po wrocławianach do użytkowników amerykańskiego startupu Lime (wspieranego przez Google i Ubera) mają dołączyć łodzianie, warszawiacy, gdańszczanie, poznaniacy i krakowiacy.

Aby móc korzystać z elektrycznych hulajnóg, należy pobrać odpowiednią aplikację na urządzenia mobilne. Płatność za wynajem hulajnogi możemy wykonać na dwa sposoby: albo wpisujemy dane karty płatniczej w aplikacji, albo uzupełniamy nasze konto wybraną przez nas kwotą: 50, 100 lub 250 zł. Cena za wynajem każdej z hulajnóg, to 2 zł na start i 50 gr za każdą kolejną minutę korzystania z urządzenia.

Wynajem elektrycznej hulajnogi wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybko przemieścić się w niewielkiej odległości. Na elektrycznej hulajnodze na pewno dojedziemy pod drzwi każdego miejskiego obiektu, czego na pewno nie uczynimy samochodem. Jedynym minusem wydaje się brak możliwości zabrania pasażerów, oraz brak ogrzewania w chłodniejsze dni. Elektryczne hulajnogi z pewnością będą świetną alternatywą samochodów i rowerów, dla osób lubiących nowe wyzwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.