3 listopada 2018

Expo Horticultural za 6 lat w Łodzi – pomóż w przygotowaniu!

Expo Horticultural w Łodzi

Trwają intensywne prace nad przygotowaniami do nadchodzącego Expo Horticultural 2024 w Łodzi. Jeszcze w listopadzie zostanie podpisana umowa na przygotowanie Studium Wykonalności całego projektu. Urząd Miasta Łodzi stara się o jak najszersze włączenie wszystkich łodzian w prace nad wystawą.

Jak mówi Maciej Riemer (kierownik oddziału ds. EXPO) – Chcemy, żeby łodzianie zaakceptowali formułę EXPO, żeby wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby miasta. W ciągu miesiąca podpiszemy umowę na przygotowanie Studium Wykonalności wystawy, nad którym prace zajmą kilka miesięcy, a firma je przygotowująca zostanie zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Gorąco zachęcamy jednak łodzian już teraz do spotkań z nami i przekazywania nam swoich oczekiwań i sugestii odnośnie kształtu, organizacji wystawy i przygotowań do niej.

Miasto rozpoczęło cykl spacerów po łódzkich parkach, w których uczestniczą przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi oraz wyspecjalizowani przewodnicy. Na spotkaniach opowiadają o działaniach planowanych w ramach przygotowań do EXPO 2024. Ponadto nasze miasto odwiedzili eksperci z zagranicy, m.in. z Indonezji, Niemiec, a także Antalii, która organizowała jedną z poprzednich edycji, EXPO Horticultural 2016.

Najbliższy spacer po łódzkich parkach odbywa się już dzisiaj 3 listopada. Organizatorzy gorąco zachęcają do pojawienia się o godz. 15.00 w Parku Staszica, i o godz. 19.00 w Parku Źródliska na wieczorny spacer z niespodzianką. Następnie w niedzielę 4 listopada można się pojawić o godzinie 10.30 na ponownym spotkaniu z przewodnikiem w Parku Źródliska, a o godzinie 15.00 w Parku Ocalałych, do czego gorąco zachęcamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.