17 listopada 2018

Łódź to jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Polsce i Europie

Ulica Piotrkowska w Łodzi

Według internetowej wersji amerykańskiej telewizji CNN Travel, Łódź jest jednym z najbardziej niedocenianych miejsc w Polsce i Europie. Wspomniany portal opublikował listę 11 najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, gdzie tuż za Krakowem i Gdańskiem, plasuje się Łódź. To kolejne wyróżnienie naszego miasta po zestawieniu Lonely Planet Best in Travel, oraz nagrodzeniu Łodzi podczas III edycji targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie.

Artykuł opublikowany na prestiżowym portalu, wyróżniający nasze miasto spośród innych miejsc na turystycznej mapie Polski, opisuje Łódź jako przemysłowe miasto. Według autora, jest mało prawdopodobnym pretendentem do listy najbardziej malowniczych miejsc w Polsce, a jednak znalazło się na liście dzięki dynamicznej rewitalizacji, która przekształca nasze miasto w kwitnące centrum kultury, nauki, biznesu i finansów.

W artykule możemy przeczytać między innymi o znaczeniu dla Łodzi ogromnych fabryk bawełny przekształcanych w galerie, restauracje, muzea czy lofty. Spore uznanie autora znajdują też charakterystyczna dla naszego miasta architektura fundowana przez fabrykantów. Jednym z ulubionych miejsc autora artykułu, które przykuło szczególną uwagę jest OFF Piotrkowska, która jest przykładem świetnie prosperującej zrewitalizowanej przestrzeni miejskiej.

Oprócz naszego miasta, w zestawieniu najpiękniejszych miejsc w Polsce, znalazły się między innymi Kraków, Gdańsk, Wrocław, Toruń, Tatry, zamek w Mosznej, Białowieski Park Narodowy, Kazimierz Dolny, Poznań, i Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.