24 października 2018

Łódź wyróżniona w prestiżowym zestawieniu

Łódź Polska

Nasze piękne miasto otrzymało wyróżnienie w niezwykle prestiżowym zestawieniu Lonely Planet Best in Travel. Łódź została wybrana jako jedno z najciekawszych i najlepszych miejsc do odwiedzenia przez miłośników podróżowania. Ranking Lonely Planet Best in Travel dotyczy najatrakcyjniejszych miejsc do odwiedzenia w nadchodzącym roku.

Lonely Planet jest jednym z najważniejszych wydawnictw na rynku podróżniczym, publikującym najbardziej cenione przewodniki od 1973 roku. Na ogromną renomę marki składa się również nowoczesna aplikacja na smartfony, filmy video publikowane w 14 różnych językach, 9 międzynarodowych czasopism, książki lifestylowe, e-booki oraz aktywnie prowadzone media społecznościowe.

Każdego roku Lonely Planet wybiera listę Best in Travel, 10 najciekawszych miast, państw i regionów, które w nadchodzącym roku warto odwiedzić. W tegorocznym rankingu przygotowanym z myślą o roku 2019, Łódź znalazła się na wysokim drugim miejscu, wyprzedzając m.in. Malediwy czy amerykańskie miasto Houston. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Dolina Nilu w Egipcie.

Początkiem tworzenia każdego z rankingów jest nominacja ze strony redaktorów, użytkowników oraz influenserów tworzących niezwykle rozległą społeczność Lonely Planet. Po otrzymaniu nominacji, odbywa się głosowanie przez wybrane jury. Rezultatem jest lista najciekawszych i najlepszych miejsc do odwiedzenia, w następnym roku.

Wśród obowiązkowych do odwiedzenia punktów podczas wizyty w Łodzi, specjaliści z Lonely Planet wymieniają:

– Manufakturę, czyli centrum handlowo-rozrywkowe, gdzie swoją siedzibę ma Muzeum Sztuki (ms2) oraz znajdują się takie atrakcje jak: sztuczna plaża (latem), czy sztuczne lodowisko (zimą) a także tyrolka, czyli przejazd linowy nad Rynkiem Włókniarek Łódzkich
– Dworzec Łódź Fabryczną – niepowtarzalne dzieło sztuki będące dworcem kolejowym
– Przejażdżkę kultową rikszą po ulicy Piotrkowskiej – najdłuższym deptaku handlowym w Europie.

Wyróżnienie Lonely Planet przekłada się na ogromną promocję miasta w najlepszych magazynach, gazetach oraz na portalach na całym świecie.

1 Komentarz

  1. kud

    4 listopada 2018

    Kolorowa, pełna fantastycznych ludzi ulica spotkań mieszkańców Łodzi i turystów. Pełna różnorodnych klimatów, ciekawych lokali i kawiarni. Miejsce bezpieczne i przyjazne dla wędrowca. Uwielbiam spacerować po Piotrkowskiej!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.