30 października 2018

Piotrkowska jednym z siedmiu cudów Polski

Piotrkowska jednym z siedmiu cudów Polski

W tym roku odbywa się III edycja targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie, podczas której wręczono nagrody w plebiscycie “7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Po raz kolejny nasze miasto spotkał wielki zaszczyt, ponieważ wśród wyłonionych zwycięzców, wysokie trzecie miejsce przypadło znanej wszystkim Ulicy Piotrkowskiej.

Coroczne targi World Travel Show odbywające się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym w podwarszawskim Nadarzynie, to wydarzenie przyciągające wielu wystawców takich jak, podróżnicy, fotografowie, czy artyści, ze wszystkich kontynentów.

W trakcie bieżącej edycji przedstawiono laureatów prestiżowego plebiscytu “7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”, w ramach którego internauci wybierali najbardziej wyjątkowe atrakcje turystyczne z całego kraju.

Konkurs został podzielony na dwa różne etapy. W pierwszym internauci spośród 64 wskazanych miejsc musieli wybrać 32, które następnie przeszły do drugiego etapu, w którym została wyłoniona finałowa siódemka, i wśród której znalazła się właśnie Ulica Piotrkowska. Patronami całego konkursu byli m.in. Polska Organizacja Turystyczna, Tygodnik Wprost i Radio Zet.

Unikatowa, dziewiętnastowieczna zabudowa naszej kochanej Piotrkowskiej, zdobyła wysoką trzecią pozycję pod względem liczby głosów. Jedna z najbardziej znanych atrakcji z naszego miasta, pokonała m.in. Zamek Książ w Wałbrzychu, i Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni. Większą ilość głosów zdobyły jedynie zespoły staromiejskie Torunia i Zamościa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.