22 października 2018

Popularne „Siódemki” odzyskają dawny blask!

Pałac Goldfedera

W ramach rewitalizacji obszarowej już niedługo rozpocznie się odnawianie zabytkowego pałacu Goldfedera, czyli kultowego miejsca na mapie Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 77.

Miejsce w którym od 1955 roku mieszczą się popularne „Siódemki” to zachowany do dzisiaj w bardzo dobrym stanie pałac, oparty na wzorcach renesansu włoskiego, z przylegającą do niego oficyną. Zakres prac będzie obejmował głównie remont oficyny, poddasza pałacu frontowego, wymianę nawierzchni podwórza oraz urządzenie nowego ogrodu, a także odnowienie elewacji głównej. Podczas niedawnych prac konserwatorskich okazało się, że pierwotna kolorystyka pałacu Goldfedera nie była taka jak obecnie w jasnych kremowych barwach, ale w ciemnych oliwkowych odcieniach.

Dawny pałac Maksymiliana Goldfedera wciąż będzie pełnił funkcję usługową i gastronomiczną, a działające w nim od lat lokale, które na stałe wpisały się w kulinarną i rozrywkową mapę Łodzi, pozostaną w budynku.

Łączny koszt inwestycji wyniesie 9 mln zł, a prace zakończą się w połowie 2019 roku. Jak podkreślają wykonawcy remontu, podczas modernizacji obiektu wszystkie lokale działające przy ul. Piotrkowskiej 77 będą kontynuowały swoją działalność, rewitalizacja nie będzie wymagała ich zamknięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.