9 listopada 2018

Światło dla Niepodległej w Łodzi

Światło dla Niepodległej w Łodzi

Organizatorzy jednego z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju – Light Move Festival, włączają się w obchody stulecia niepodległości w Łodzi. Zwieńczeniem obchodów oraz Pikniku Niepodległościowego będzie spektakularny pokaz laserowy, który rozpocznie się o godzinie 18:15 na placu Wolności. Łodzianie będą mogli podziwiać m.in. najdłuższą flagę narodową utkaną światłem.

Na prośbę Urzędu Miasta Łodzi specjaliści z popularnego Festiwalu Światła przygotują wyjątkowy pokaz, w którym wykorzystają światło w narodowych biało-czerwonych barwach jako symbolu porządku, życia, ewolucji, ducha i radości. Spektakl “Światło dla Niepodległej” uczci okrągłą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i będzie pięknym zwieńczeniem obchodów niepodległościowych w mieście Łodzi.

Pokaz przygotowany przez organizatorów Light Move Festival, rozpocznie się się 11 listopada o godzinie 18:15, a zakończy o godzinie 22:00. W związku ze spektaklem plac Wolności zostanie w tych godzinach całkowicie wyłączony z ruchu.

W planowanych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, wezmą także udział łódzcy tramwajarze. W hołdzie dla zaangażowania swoich poprzedników z 11 listopada 1918 roku, przygotowali specjalną inscenizację z wykorzystaniem najstarszego jeżdżącego tramwaju w Polsce oraz z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Rekonstrukcje będą się odbywały m.in. na placu Kościelnym, placu Niepodległości, oraz placu Sałacińskiego, a historyczny tramwaj rozpocznie swoją trasę z ul. Telefonicznej o godz. 23:24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.